niedziela, 2 listopada 2014

Korekta rachunku refundacyjnego w programie Kamsoft krok po kroku.

Po wysłaniu zestawienia refundacyjnego za kolejny okres i odczekaniu swojego (u mnie trwa to dobę) wchodzimy na Portal Świadczeniodawcy naszego najukochańszego NFZ i sprawdzamy czy już wszystko sprawdzili od deski do deski i wygenerowali odpowiedź.


apteczny..., www.apteczny.info
KLIKNIJ ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ

Jeśli jest odpowiedź najpierw warto kliknąć "Podgląd" i zobaczyć co przeskrobaliśmy ;)
Otwiera nam się informacja z odpowiedzią - która zawiera informację czy wszystkie leki zostały przetworzone, czy NFZ uznał jakąś wpisaną/ sczytaną przez nas cyferkę za nieprawidłową i pokaże to jako błąd czy ostrzeżenie.

apteczny..., www.apteczny.info


W mojej dzisiejszej odpowiedzi jest 279 poprawnie przetworzonych pozycji, odrzucono na szczęście 0 ), ale okazuje się, że jednak się coś nie zgadza. Na liście pozycji zakwestionowanych widnieją pozycje z typem problemu: OSTRZEŻENIE i dokładnym jego opisem: Recepta o wskazanym nr nie została wydana lekarzowi wystawiającemu receptę.
Oznacza to, że możliwe, że coś źle wpisaliśmy (np. nr prawa wykonywania zawodu lub nr recepty) i musimy to sprawdzić na zrealizowanej przez nas recepcie. Najlepiej od razu poprawić w sprzedaży jeśli było źle.
Musimy pobrać odpowiedź:

apteczny blog, www.apteczny.info

 i zaczytać ją do Kamsoftu. 21-Zestaiwnia, Zestawienia Refundacyjne. Podświetlamy zestawienie do której jest odpowiedź i klikamy F6 Komunikat zwrotny i wczytujemy zapisaną na dysku odpowiedź.

apteczny blog, www.apteczny.info

Po wczytaniu komunikatu wchodzimy w zestawienie ponownie (F3 Podgląd) i musimy odszukać nasze ostrzeżenia lub błędy. Korzystamy wtedy z filtra (F9 Filtruj wg), wybieramy opcję Błędy z NFZ/ Ostrzeżenia z NFZ.

apteczny blog, www.apteczny.info

Wyświetlone pozycje z błędami/ostrzeżeniami musimy zaznaczyć klawiszem Ins. Po zaznaczeniu wszystkich recept robimy do mich korektę (F12). W ten sposób tworzymy raport korygujący.
Na liście zastawień podświetla się na żółto. Wchodzimy w ten raport (F3) i w każdej pozycji z osobna poprawiamy to co było źle (F4 Zmień).
Otwiera się okienko, w którym nanosimy zmiany (dane recepty i dane leku - w drugiej zakładce).

apteczny blog, www.apteczny.info

Każdą wprowadzoną zmianę zapisujemy F2 Zapisz.
Po zakończeniu poprawiania całą korektę zapisujemy na dysku jak zwykły raport refundacyjny Ctrl+F10.
Wygenerowany plik wysyłamy ponownie w Portalu Świadczeniodawcy tak, jak zwykłą refundację.
I cierpliwie oczekujemy na odpowiedź...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz