środa, 17 września 2014

Wirtualny spacer po Muzeum Farmacji we Wrocławiu

Muzeum Farmacji we Wrocławiu jest placówką naukowo-dydaktyczną Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Muzeum mieści się w samym centrum miasta przy ul. Kurzy targ 4 - w odrestaurowanej dzięki dofinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej kamieniczce.

Ekspozycje można podziwiać na 4 kondygnacjach.


apteczny.blogspot.com, apteczny blog, apteczny...

W piwnicy prezentowana jest dawna pracownia alchemika, na parterze - po wejściu do muzeum ukazuje nam się obraz izby ekspedycyjnej renesansowej apteki, ekspozycje na pierwszym pietrze poświęcone są lekowi naturalnemu i prezentacji dawnych narzędzi do produkcji środków leczniczych, na ostatniej kondygnacji zaś prezentowana jest analityczna aparatura pomiarowa, leki syntetyczne i półsyntetyczne.

Kamieniczka mieszcząca się pod tym adresem należała do aptekarza, funkcjonowała w niej apteka od XIII w. (pierwsze wzmianki o aptece pochodzą z ksiąg podatkowych z 1286 r.) aż do lat 50. XX wieku.

Muzeum Farmacji czynne jest od 2011 roku. Wstęp jest wolny.

Dla zwiedzających czynne od wtorku do piątku w godzinach 10-15 (czwartek 12-17).

Oczywiście planuję wizytę od dłuższego czasu, jednak jak dotąd okoliczności czasoprzestrzeni nie były zbyt sprzyjające ;) dlatego bardzo ucieszyła mnie możliwość wirtualnego spaceru po muzeum.


Dzięki google teraz czynne 24h/dobę!
Zobacz!
(za pomocą prawego panelu google można się poruszać po kondygnacjach)
 
Muzeum Farmacji przy ul. Kurzy Targ 4 zaprasza na wirtualny spacer

źródło: http://www.muzeumfarmacji.am.wroc.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz