poniedziałek, 2 czerwca 2014

Wojna magnezowa w sądzie - chelat kontra cytrynian

Olimp Labs, producent preparatu Chela-Mag B6 walczy w sądzie z Sanofi-Aventis.Sąd wstrzymał emisję reklamy Magne B6 Max.

Sąd Okręgowy nakazał wstrzymanie emisji spotu reklamowego preparatu Magne B6 MAX. Jego producent, firma Sanofi - Aventis, na czas rozpoczynającego się procesu, nie będzie mogła go reklamować w jakiejkolwiek formie sugerującej m.in. że cytrynian magnezu przyswaja się lepiej niż chelat, czy nic nie przyswaja się lepiej od Magne B6 MAX. Przeciwko takim stwierdzeniom zaprotestowała firma Olimp Labs, producent preparatu - Chela-Mag B6.
Takie rozstrzygnięcie, to wynik wniosku o udzielenie zabezpieczenia roszczenia, jaki wniosła firma Olimp Labs. W uzasadnieniu wskazała ona m.in., że badanie naukowe na którym producent Magne B6 MAX opierał swoje twierdzenia jest nieobiektywne, niemiarodajne i posiada poważne wady metodologiczne.
W świetle przedstawionych materiałów Sąd uznał, że Olimp Labs w dostateczny sposób uprawdopodobnił swoje twierdzenia i w rezultacie wstrzymał na czas sporu reklamę Magne B6 MAX jako mogącą wprowadzić klienta w błąd. Sąd uznał, że Olimp Labs, kwestionując slogan reklamowy "nic nie przyswaja się lepiej", przedstawił dowody, które w rezultacie mogą potwierdzić, że jest on nieprawdziwy i nie ma oparcia w niezależnym badaniu klinicznym.

postanowienie sądu.pdf

źródło: Kamsoft,
Komunikat został wysłany na zlecenie OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.,
OSOZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz