wtorek, 11 marca 2014

Xtandi (enzalutamid)

Nowe rejestracje w Polsce.

Xtandi (Enzalutamid) 
dawka 40 mg
podmiot odpowiedzialny i wytwórca: Astellas PharmaEnzalutamid daje nadzieję pacjentom chorującym na opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami, u których stosowano docetaksel i nastąpiła progresja choroby.

Rak gruczołu krokowego jest nowotworem hormonozależnym. Jego leczenie polega przede wszystkim na eliminacji androgenów z organizmu chorego.

Enzalutamid jest silnym inhibitorem przekazywania sygnałów przez receptor androgenowy. Kompetytywnie blokuje wiązanie się androgenów z receptorem androgenowym, blokuje przemieszczanie się aktywnego receptora do jądra komórkowegooraz wiązanie aktywnego receptora androgenowego z DNA nawet w przypadku nadekspresji redeptorów androgenowych oraz w raku prostaty opornym na leczenie antyandrogenami.

Charakterystyka Produktu Leczniczego - Xtandi (Enzalutamid), Astellas

2 komentarze:

  1. W moim przpypadku 26 dawek (4 pastylki dziennie) spośród 28 w opakowaniu (odrębnie zapakowane) nie dało pozytywnego efektu (brak spadku PSA). Dlatego sprzedam 2 pozostałe dawki (8 pastylek) oryginalnie zapakowane. Kraków kom.403-411-859.

    OdpowiedzUsuń
  2. W moim przpypadku 26 dawek (4 pastylki dziennie) spośród 28 w opakowaniu (odrębnie zapakowane) nie dało pozytywnego efektu (brak spadku PSA). Dlatego sprzedam 2 pozostałe dawki (8 pastylek) oryginalnie zapakowane. Kraków kom.603-411-859.(poprawka)

    OdpowiedzUsuń